В РНБО визнали, що для закриття телеканалів "Перший Незалежний" і Ukrlive Зеленський навіть не збирав засідання Ради

Президент України Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

В Україні офіційно запрацювало "телефонне право" – режим ручного управління державою через таємні команди.

В апараті РНБО у відповідь на запит "Українських новин" заявили, що для введення санкції 28 грудня проти телеканалів "Перший Незалежний" і Ukrlive Зеленський навіть не збирав засідання РНБО.

Члени Ради голосували віддалено.

Тобто, без обговорення, просто підписуючи запропоновані рішення.

При цьому не голосували генпрокурор Венедіктова і глава НБУ Кирило Шевченко.

ukranews.com

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів"Перший Незалежний" і UkrLive. Всього у 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич зазначив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги та відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. "Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" – навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости.

Своєю чергою голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого і остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади – вся Україна.

В "Опозиційній платформі – За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок-журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" є ознакою інформаційного рейдерства і узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів "UkrLive" і "Перший Незалежний" звернулися з відкритим листом до світової спільноти – європейським політикам, чиновникам і міжнародним журналістським організаціям – з проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовому співтовариству нагадали і про те, що "112 Україна", NewsOne і ZIK, UkrLive і "Перший Незалежний" не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу "Дім", суспільного мовника "UA: Перший", телеканалів "НАШ", "Еспресо", "Прямий", "Україна" та "Україна 24", інтернет-видань "Страна.ua" і "Шарій.net".