Американський сайт: У РФ заступилися за Медведчука через нові санкції

РИА Новости

Санкції проти голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, а також незаконне закриття п'яти незалежних телеканалів - "112 Україна", NewsOne, ZiK, "Перший Незалежний" і UkrLive - говорять про те, що в Україні відбувається повна зачистка інформпростору від "неугодних ЗМІ", а також позбавлення права голосу всіх, хто не згоден з політикою Банкової. Про це заявила речник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляє американський сайт Globalhappenings.

За її словами, кілька років тому проблеми зі свободою слова в Україні "ще не досягали таких масштабів".

"Чергова порція санкцій стала продовженням безапеляційної лінії Києва на встановлення тотальної цензури, повну зачистку інформаційного простору країни від будь-яких неугодних ЗМІ і позбавлення права голосу всіх інакодумців і незгодних з тим, що діється в Україні", – сказала вона.

За словами Захарової, зараз в Україні відбувається "виморювання будь-якої альтернативної точки зору, а все тому, що ОБСЄ мовчить".

Нагадаємо, раніше зарубіжні ЗМІ писали про те, що найбільшу небезпеку для України становить її президент Володимир Зеленський.

"Сам Зеленський став загрозою як для України, так і для інших європейських країн, особливо з точки зору збереження демократичних принципів і засад... Все, що робить київський режим, є безпосередньою і прямою загрозою державності України", - говорилося в публікації.

Президент Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

У 2021 році світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 144 568 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.