Європейські ЗМІ: Медведчук вважає, що в Україні відбувається дискримінація російської мови заради націонал-радикалів

РБК

Нинішня українська влада вбачає в основі своєї політики національний радикалізм. Таку думку висловив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук, пише видання Europe Cities.

"(Президент України Володимир) Зеленський і його оточення намагаються догодити тим людям, які сповідують націонал-радикальні рухи і націонал-радикальні погляди. Вони сповідують цю антиросійську політику. Тому закриваються канали, які говорять правду, які дотримуються іншої точки зору. Це правильно? Ні, це неправильно - це злочинно", - заявив Медведчук. 

Також опозиційний політик підкреслив, що Зеленський, підписавши постанову про введення санкцій Радою національної безпеки і оборони (РНБО), закрив популярні у російськомовних жителів телеканали і виступив за об'єднання країни. 

"Крім того, що вони опозиційні, вони також об'єднують те, на що дивилося російськомовне населення здебільшого... Ці канали не сповідують істерію, пов'язану з політикою печерної русофобії. Ці канали сповідували політику "зшивання" країни, ці канали говорили про те, що український і російський народи як були братніми, так і залишаться, не зважаючи на владу (експрезидента Петра) Порошенка, а сьогодні владу Зеленського. Ці "правителі" приходять і йдуть, а народи залишаються. Ці канали видавали себе за братні країни. Порошенко, а сьогодні - влада Зеленського", - зазначив Віктор Медведчук. 

Разом з тим він додав: "Остання Соціологія двотижневої давності говорить про те, що 40% громадян України ставляться добре або дуже добре до Росії, 47% - погано або дуже погано, а 13% не визначилися. Скажіть, яким чином в країні, де 40% вважають по-іншому, на відміну від того, що вважає влада, які не хочуть бачити ворогів в представниках російського народу, яким чином влада може ігнорувати права цих 40%?" - запитав Віктор Медведчук.

Президент Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

У 2021 році світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 144 568 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.