Юрій Бойко: Зростання боргів із комуналки – наслідок безвідповідальної соціальної і тарифної політики влади

Юрій Бойко Фото з відкритих джерел

Тільки за листопад заборгованість українців за житлово-комунальні послуги збільшилася на 7,1 млрд грн, а до кінця зими криза неплатежів може зруйнувати всю систему ЖКГ. Про це заявив Співголова "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко, коментуючи останні дані Держстату.

"Цьогорічний опалювальний сезон може закінчитися комунальною катастрофою. Тільки за один листопад борги людей за послуги ЖКГ збільшилися на 7,1 млрд гривень, і загальна їх сума досягла 72,7 мільярда. Такі цифри вже мали б змусити бити на сполох будь-який нормальний уряд, проте нинішній Кабмін продовжує заявляти про те, що ситуація перебуває під контролем. Якщо це так, то влада просто контролює сповзання країни в прірву", – заявив Юрій Бойко.

Співголова "Опозиційної платформи – За життя" пояснив, що листопад – це далеко на найскладніший місяць щодо розрахунків громадян за комунальні послуги.

"Тоді ще не було справжніх холодів, і опалення на початок листопада увімкнули далеко не скрізь. Але навіть за листопадові платіжки українці змогли сплатити лише на дві третини – із 23 мільярдів нарахованих було сплачено 16 мільярдів. Можна не сумніватися, що рахунки за грудень та січень будуть ще більшими, оскільки взимку вже були періоди, коли температура опускалася нижче 10 градусів морозу, і зараз настали холоди. А це означає, що відсоток неоплачених платіжок буде ще вищим", – додав він.

На думку політика, до кінця опалювального сезону борги населення за "комуналку" можуть сягнути 100 млрд гривень.

"І це за умови, що у підприємств теплокомуненерго до кінця зими взагалі буде газ для того, щоб опалювати житловий фонд. Небажання влади розв'язувати питання прямого газового контракту веде до того, що ні люди не можуть оплачувати платіжки, ні теплокомуненерго не має можливості закупити газ для опалення в потрібних обсягах", – вважає народний депутат.

"Кабмін живе у своєму світі. Отримуючи високі зарплати та маючи можливість оплачувати будь-які рахунки, вони вважають, що країні не потрібен газовий контракт та не потрібен дешевий газ. Але десятки мільйонів людей живуть інакше та мають іншу думку. І їм потрібний уряд, який реалізовуватиме інтереси виборців, а не свої власні", – резюмував Юрій Бойко.