Корольчук: Україні потрібно закуповувати газ у Росії і таким чином знизити ціни на нього для громадян

NewsOne

Україна може спокійно закуповувати газ у Росії, як це вже робиться з вугіллям і ядерним паливом. Після цього ціни на блакитне паливо для українців значно знизяться. Таким чином експерт з питань енергетики Юрій Корольчук прокоментував слова голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука про те, що російський газ для українців може коштувати по 3,5-4 грн за кубометр.

"Медведчук насправді говорить об'єктивні речі. Його позиція не змінювалася. Питання не в Росії. Питання в двосторонньому договорі. Довгостроковий договір про купівлю газу Україною. Не хочете підписувати договір з Росією? Гаразд. Укладіть договір з якоюсь європейською компанією. Чому за сім років цього не було зроблено? Ні Коболєв, ні Вітренко, ні Порошенко, ні Зеленський. Вони всі ці питання знали. Вони один одного змінювали і знали, що є проблема. Йдеться про те, що Газпром спочатку продає газ європейським трейдерам по 3-4 млрд, вони всім потроху роздають, а ті в свою чергу нам потроху роздають. Кожен заробляє на цьому свою маржу. Це неправильно. На нас наживаються", - сказав він.

Корольчук упевнений, що немає проблеми в тому, щоб купувати у Росії газ, оскільки між країнами збереглося транспортне сполучення, йде транзит, відбуваються покупки вугілля і ядерного палива.

"Питання впирається в політичне бажання і бажання трейдерів заробляти гроші", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, Медведчук говорив про те, що ціна на газ в Україні повинна бути 3,5-4 грн за кубометр, а не 73. Через ціну на газ в Україні може зупинитися хлібопекарська промисловість, кондитерська, молочна, бо промислові підприємства не витримують.