Продукти, на які впроваджують держрегулювання, можуть зникнути з торгмереж

Фото з відкритих джерел

Директивні вимоги влади щодо зниження цін на продукти з групи, торгова надбавка на які регулюється Кабміном, можуть спричинити відмову торгових мереж продавати ці продукти. Про це журналістці Олені Голубєвій повідомили одразу в декількох великих торгмережах.

"Якщо торгмережі оголосять без провини винними й директивно вимагатимуть від них зниження цін на окремі товари..., ряд продуктових позицій з організованого роздробу може взагалі зникнути", - на умовах анонімності повідомив представник великої торгмережі.

Представники супермаркетів розповідають, що з продажу може зникнути ваговий цукор, замість якого залишиться рафінад, що не підпадає під регулювання. Соціальну гречку на полицях може замінити гречка органічна порційна, а замість молока і сметани в плівці, ймовірно, продаватимуть тільки позиції в пляшці та пластиковій ємності. На полицях може залишитися тільки маргарин і масло понад 80% жирності, а регульована позиція з жирністю 72,5% зникне. Місце вітчизняних макаронів на полицях, за словами представників торгмереж, можуть зайняти імпортні.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив постанову № 1236, якою на період дії карантину обмежила на рівні 10% граничну торговельну надбавку, що виставляється торгмережами до гуртово-відпускної ціни на гречку, цукор-пісок, пшеничне борошно вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва, пастеризоване молоко в плівці жирністю 2,5%, курячі яйця категорії С1, вершкове масло жирністю 72,5%. Ще до Нового року, 30 грудня, уряд обмежив торгову націнку на рівні не більш ніж 10% гуртово-відпускної ціни для житньо-пшеничного хліба, батона і соняшникової олії.

Більше подробиць читайте в матеріалі "Порятунок за рахунок торгових мереж. Чи вдасться знизити цінники на продукти харчування за допомогою держрегулювання?" на сайті 112ua.tv.