За підсумками року Медведчук увійшов до топ-3 найпопулярніших українських політиків - рейтинг популярності в ЗМІ

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Прес-служба "Опозиційної платформи - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук за підсумками 2021 року увійшов до топ-3 найпопулярніших політиків України за цитованістю в ЗМІ.

Про це свідчить "Рейтинг медіапопулярності українських політиків за підсумками 2021 року", підготовлений Українським інститутом політики на основі аналізу повідомлень інформаційних агентств, інтернет-сайтів, друкованих ЗМІ, телебачення і Facebook. Рейтинг найпопулярніших українських політиків у засобах масової інформації за підсумками 2021 року очолили президент Володимир Зеленський, експрезидент Петро Порошенко і голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук.

Віктор Медведчук показав найбільший прогрес серед учасників першої десятки найпопулярніших політиків України. Медведчук додав рекордні +10 позицій і увійшов до топ-3 за підсумками 2021 року. За результатами аналізу ЗМІ, найпопулярніший опозиційний політик відстоює такі політичні позиції, як нормалізація відносин з Росією і закупівля російського газу безпосередньо у "Газпрому", мирне врегулювання на Донбасі на основі Мінських угод і мирного плану Медведчука, демонтаж зовнішнього управління з боку Заходу і відновлення суверенітету України, а також виробництво власної української вакцини на основі формули "Супутника V".

Експрезидент і голова партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко посів друге місце. Порошенко найчастіше згадувався в ЗМІ у зв'язку з критикою влади і через свою втечу за кордон. Очолив рейтинг найпопулярніших українських політиків у ЗМІ президент Володимир Зеленський.

Зеленський в 2021 році був присутній у ЗМІ у зв'язку із санкціями і судовими справами проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком, а також через заборону телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, а потім UkrLive і "Перший Незалежний", створених на основі закритих президентом каналів. ЗМІ активно критикували Зеленського за невиконання передвиборчих обіцянок, в першу чергу, через зрив мирного врегулювання на Донбасі і підвищення комунальних тарифів. Світові та українські ЗМІ активно висвітлювали скандал з Pandora Papers, в результаті якого стало відомо, що Зеленський з 2012 по 2019 рр. ухилявся від сплати податків до скарбниці України і виводив гроші з країни через офшорні компанії. 

"Рейтинг медіапопулярності українських політиків за підсумками 2021 року" являє собою список найбільш згадуваних у ЗМІ політичних фігур України, він складається на основі аналізу повідомлень інформаційних агентств, інтернет- і друкованих ЗМІ, ТБ, а також публікацій у соціальній мережі Facebook.