В Україні зростають борги за ЖКП через те, що у нас немає покарання за несплату, - експерт

Як зауважив експерт, в США, Росії та Казахстані не можна не платити за ЖКП, оскільки там відразу можуть відключити від електро- або газопостачання

Фото з відкритих джерел

В інших країнах люди не мають боргів за житлово комунальні-послуги, оскільки там діє система штрафів, а в Україні дозволено не платити за комуналку. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив економічний експерт Олександр Охріменко.

Як зауважив експерт, в Росії та Казахстані не можна не платити за ЖКП, оскільки там відразу можуть відключити від електро- або газопостачання, а в окремих випадках навіть відібрати квартиру.

"Дивіться, по-перше, в нас дійсно можна не платити за комуналку. Тому в нас борги за комуналку, у нас просто немає штрафів, квартиру ніхто не відбере, газ не відключать, світло не відключать, не можна. Тому в нас люди просто тупо не платять всього-на-всього, все дуже просто. У США, наприклад, якщо ви, не дай боже, не заплатили, прийшли відразу і все – ні світла, ні газу, нічого немає. Навіть якщо у вас маленькі діти, пенсіонери, нікого це там не цікавить", - розповів Охріменко. 

Новини за темою: В Україні борги за комунальні послуги зросли на понад 7 млрд. за місяць, - Держстат

Нагадаємо, нещодавно міністр соціальної політики України 2014-2016 рр., ексвіцепрем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що в Україні заборгованість за житлово-комунальні послуги за рік зросла на 5 млрд гривень. Це означає, що система субсидій не працює. Як зазначив експерт, уряд замість того, щоб сказати, що тарифи зростають, і дати субсидії громадянам, виправдовується, що тарифи стабільні.