До України прибуло друге судно з вугіллям зі США для ТЕС

Очікується, що в грудні в Україну прибудуть ще три суднові партії із вугіллям

Фото з відкритих джерел

У неділю, 5 грудня, в Україну прибуло друге судно класу "Панамакс" з американським вугіллям. Загальний обсяг другої поставки складає 66 тис. тонн. Сьогодні судно прийнято на 20-й причал порту ТІС. Про це повідомляє "ДТЕК Енерго".

"Не дивлячись на вкрай складні умови з доступністю і рекордними цінами на енергоносії на світових ринках, сьогодні ми зустрічаємо вже друге судно з вугіллям із США. Найближчими днями воно поповнить запаси наших ТЕС і дозволить забезпечити стабільність української енергосистеми у пікові періоди. Ми мобілізували увесь наявний ресурс для того, щоб у цих надскладних умовах забезпечити стабільність енергосистеми, світло та тепло у домівках українців, особливо в опалювальний сезон", - розповів генеральний директор "ДТЕК Енерго" Ільдар Салєєв.

Новини за темою: Ситуація з постачанням вугілля стабілізувалася, - Міненерго

Напередодні 60,5 тис. тонн палива із першого судна класу "Панамакс", привезеного ДТЕК для потреб державної генерації "Центренерго", були відвантажені в рухомі склади (вагони) та направлені на адресу Вуглегірської, Зміївської та Трипільської ТЕС. Це дозволить їм частково стабілізувати ситуацію із нестачею вугілля та, за потреби, виробляти більше електроенергії в піки її споживання. Вугілля із другого судна призначене для потреб ТЕС "ДТЕК Енерго".

Очікується, що в грудні в Україну прибудуть ще три суднові партії із вугіллям, зафрахтованим ДТЕК для потреб власної генерації. Сумарний обсяг домовлених на листопад – січень поставок складає майже 470 тис. тонн.

На сьогодні загальний обсяг вже законтрактованого компанією газового вугілля із Польщі, США та Казахстану склав понад 0,9 млн тонн.

Нагадаємо, 21 листопада до України прийшов перший корабель із вугіллям для потреб компанії "Центренерго".