Газопостачальні компанії підвищили тарифи на січень для населення: Скільки доведеться платити

Фото з відкритих джерел

Місячні ціни, які компанії пропонують на січень, досягають 60 гривень за кубометр

Газопостачальні компанії України оприлюднили місячні тарифи на газ для населення в січні 2022 року. Однак більшість постачальників відмовляються від місячних планів, залишивши тільки річну пропозицію, яка діє до 30 квітня 2022 року. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані на сайтах компаній.

Місячні ціни, які компанії пропонують на січень, досягають 60 гривень за кубометр. "ТАС Енергія країни" пропонує газ по 57,5 гривні за кубометр, (у грудні та листопаді 2021 року – 38,35 гривні, у жовтні – 30,06 гривні, у вересні 20,96 гривні за кубометр).

Однак на ринку є більш вигідні пропозиції. Зокрема, "Галнафтогаз" зберіг місячний тариф на січень на рівні 7,99 гривні за кубометр.

Більшість постачальників відмовилися від місячних тарифів, залишивши тільки річну пропозицію. Зокрема, це стосується компаній під брендом "Твій Газзбут", на які припадає більша частина ринку. Не пропонує місячний тариф і "Нафтогаз України".

Річні тарифні плани залишаються значно вигіднішими. Базові фіксовані ціни, як і раніше, коливатимуться від 7,80 до 13,50 гривні за кубометр. Більшість компаній встановили річні ціни до 9 гривень за кубометр. Кілька компаній пропонує річний тариф нижче 8 гривень, зокрема, ГК "Нафтогаз України" – 7,96 гривні за кубометр.

Новини за темою: Газопостачальні компанії оприлюднили ціни на газ у грудні

Нагадаємо, Національна комісія регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) попередньо схвалила нові тарифи на розподіл газу, які набудуть чинності з 1 січня 2022 року. 

Як йшлося у жовтневому консенсус-прогнозі Міністерства економіки, у 2022 році очікується, що тарифи на газ, опалення та електроенергію зростуть на 15-20%.