Кабмін оприлюднив порядок біржових торгів газом для потреб виробників продтоварів

Фото з відкритих джерел

Так, продавці зобов’язані щомісяця виставляти на торги до 20% "блакитного палива"

Кабінет міністрів України оприлюднив порядок біржових торгів газом для потреб виробників продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість. Про це йшлося у постанові уряду №19 від 12 січня 2022 року оприлюдненій на "Урядовому порталі".

Як зазначається, продавці з метою сприяння покупцям в купівлі природного газу зобов’язані щомісяця виставляти на торги до 20% "блакитного палива" власного видобутку. За ухваленим порядком окремі торгові сесії мають проводитися на біржі у робочі дні з 10 по 22 число кожного календарного місяця.

При цьому, для організації та проведення торгів Міністерство енергетики утворить комітет з нагляду, куди входитимуть по два представники Міненерго, Міністерства економіки та Міністерства аграрної політики та продовольства.

Новини за темою: Ціни на газ у Європі опустилися нижче тисячі доларів за тисячу кубометрів

Зокрема серед повноважень такого комітету: погодження регламенту торгів, моніторинг аукціонів, затвердження переліку допущених до торгів покупців, погодження обсягу природного газу для кожного покупця. Оголошення про проведення торгів природним газом для потреб виробників продтоварів будуть оприлюднюватися на сайті енергетичної біржі.

Таким чином, продавець для кожної окремої заявки на продаж зобов’язаний повідомити біржі граничну ціну газу, вище якої не може бути укладено біржову угоду. У випадку невиконання зазначеної вимоги стартова ціна продавця визначається як гранична. Біржа, зі своєї сторони, на підставі граничної ціни встановлює цінові ліміти, вище яких не може укладатися біржова угода.

Також у граничній ціні газу, який продаватиметься згідно з даним порядком, постачальницько-збутова надбавка обмежена максимальним рівнем 24%.

Новини за темою: Ціни на газ у Європі опустилися нижче тисячі доларів за тисячу кубометрів

Нагадаємо, що раніше більш ніж половину газу, закачаного в підземні газові сховища Європи, вже було використано.

Станом на 10 січня 2022 року Європа відібрала зі своїх сховищ 55,6% або 26,6 млрд кубометрів газу, закачаного у 2021 році станом на 10 січня.