Кабмін збільшив бюджет Пенсійного фонду на 4,3 млрд гривень: Куди підуть гроші

Фото з відкритих джерел

Кошти необхідні для виплати пенсій після їх перерахунку в грудні у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати

Кабінет міністрів уніс зміни до бюджету Пенсійного фонду України на 2021 рік. Розмір доходів та видатків збільшено на 4,3 млрд гривень. Про це йшлося під час сьогоднішнього засідання уряду.

Як зазначається, з урахуванням коштів, необхідних для виплати пенсій після їх перерахунку в грудні у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, загальні видатки ПФУ у 2021 році очікуються в обсязі 521,2 млрд грн, із яких на пенсійні виплати необхідно 509,8 млрд грн, що на 4,3 млрд грн більше від запланованого обсягу.

Зростання видатків пов’язане, зокрема, з виконанням судових рішень щодо перерахунків пенсій, призначених відповідно до законів України. Недостатність коштів для забезпечення виконання цієї норми становить 3,4 млрд гривень.

Крім того, для осіб, які досягли 65-річного віку, установлено мінімальну пенсію за віком (за наявності у чоловіків 35 років, у жінок 30 років страхового стажу) в розмірі 40% мінімальної заробітної плати. Недостатність коштів для забезпечення виконання цієї норми становить 900 млн гривень.

Новини за темою: Пенсія в Україні з початку року в середньому збільшилася на 400 грн, - Пенсійний фонд

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що в 2022 році, окрім планової індексації, в Україні передбачається також підвищення надбавок і доплат до пенсій та встановлення мінімальних пенсійних виплат в розмірі 3 тисяч гривень для людей старше 70 років.