Хліб вже в січні подорожчає на 10%, - "Укрхлібпром"

Хліб. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У січні хлібозаводи підвищать відпускні ціни в середньому на 10%. Якщо підприємства не будуть забезпечені газом за пільговою ціною, сукупне подорожчання хлібу складе 30%. Про це журналісту Олені Голубєвій сказав голова ради "Укрхлібпром" Олександр Васильченко.

"Ціни підвищаться до 10%, в тому числі - і на масові сорти хліба: "український" і батон. Це тимчасово відтягне кончину хлібозаводів", - каже Васильченко.

Питання із забезпеченням газом за пільговою ціною хлібопекарських підприємств не вирішується. Заводи змушені контрактувати газ за ціною понад 41 тис. грн/1 тис. куб м. Якщо ситуація не зміниться, наступним кроком стане підвищення цін ще на 20%, повідомляє Васильченко. Вартість одиниці хлібної продукції масового сорту зросте з нинішніх 25 грн до 32 грн.

Як повідомлялося, 31 грудня Кабмін опублікував постанови, згідно з якими приватних газовидобувачів до 30 квітня зобов'язують продавати окремим підприємствам харчопрому 20% газу на Українській енергетичній біржі за фіксованою ціною без урахування рентних платежів. Мінагрополітики вже надало список підприємств, які претендують на купівлю газу за пільговою ціною. У ньому 7 тисяч виробників, - набагато більше, ніж передбачалося спочатку. Крім хлібопекарів, на пільговий газ претендують виробники борошна, м'яса птиці, молока, соняшникової олії.

Більше подробиць в матеріалі "Хліб почав дорожчати: на скільки підвищать ціни заводи, щоб уникнути зупинки" на сайті 112ua.tv.