Кредити від МВФ дешеві за відсотками, проте дуже дорогі через умови, за яких вони надаються, - Чемерис

Як зазначив експерт, український уряд не запропонував іншого шляху фінансового забезпечення, окрім кредитів МВФ

Фото з відкритих джерел

Кредити від МВФ для України дешеві за відсотками, проте дуже дорогі через умови, за яких вони надаються. Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив правозахисник Володимир Чемерис.

"Насправді наш уряд не запропонував якоїсь іншої лінії, якогось іншого підходу економічного, крім кредитів МВФ. Кредити МВФ дешеві за відсотками своїми, але вони дуже дорогі, тому що вони очевидно видаються не стільки під відсотки, а скільки під умови. Це елемент, скажемо так, контролю і впливу з боку транснаціонального капіталу за Україною. Взагалі ці вимоги – це ті самі ринкові реформи, які, наприклад, привели до соціального вибуху в Казахстані. Очевидно, вони можуть привести до соціального вибуху в Україні. Але саме ці умови, вони є головними", - розповів Чемерис.

Нагадаємо, у листопаді Україна отримала другий транш від МВФ у розмірі майже 700 млн доларів.

Президент України Володимир Зеленський подякував раді директорів Міжнародного валютного фонду за позитивне рішення щодо перегляду програми Stand-by з Україною. Також він розповів, на що підуть гроші, виділені Україні.

Новини за темою: Наступний транш МВФ Україна може отримати вчасно, - голова фінкомітету Ради

Як заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, загалом українська влада розраховує на декілька траншів кредиту МВФ до червня 2022 року. І ці кошти вже закладені до проєкту держбюджету.