Мінекономіки прогнозує зростання ВВП України у 2022 році на 3,6%, - перший віцепрем'єр

Facebook Юлія Свириденко

При цьому прогноз інфляції залишається незмінним

Міністерство економіки України відкоригувало прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) країни на 2022 рік у бік більшої стриманості - 3,6% проти початкового прогнозу 3,8% наприкінці травня. Про це повідомила перший віцепрем'єр-міністр економіки Юлія Свириденко агенству "Інтерфакс-Україна".

"Здебільшого це пов'язано з новими викликами через продовження коронавірусних обмежень. Міністерство очікувало, що обмеження для економіки буде знято раніше, але виявлення нових випадків та чергові хвилі COVID-19 свідчать про те, що підприємствам може знадобитися більше часу, щоб адаптуватися до нових умов", - пояснила Свириденко.

Вона зазначила, що прогноз інфляції залишається незмінним. Глава Мінекономіки нагадала, що Національний банк України вже вжив низку заходів, щоб повернути інфляцію у допустимі межі.

"Ціль Нацбанку - це 5%, плюс-мінус 1%. Відповідно, за його розрахунками, вже в другій половині наступного року ми зможемо досягти такого показника", - зазначила Свириденко.

Новини за темою: ВВП України у третьому кварталі зріс на 2,7%, - Держстат

За її словами, за підсумками 2021 року в України буде найвищий доларовий ВВП за всю історію - майже 200 млрд доларів.

"Коли президент прийшов до влади, то доларовий ВВП країни становив лише 131 млрд доларів. За великим рахунком, за п'ять років каденції президента ми можемо досягти зростання ВВП майже вдвічі", - заявила Свириденко.

Відповідаючи на запитання щодо координації економічного блоку уряду та Нацбанку, перший віцепрем'єр заявила, що завдання координації економічної політики - забезпечення макроекономічної стабільності та інтенсивне зростання.

"Згідно з українським законодавством, Національний банк України є незалежним регулятором. Він відповідає за стабільність банківської системи. Але жоден державний орган не може жити сам по собі, без співпраці з основними партнерами та урядом", - зазначила Свириденко.

Новини за темою: ВВП України зростає дуже повільно: Голова Нацбанку назвав причини

Як приклад позитивної співпраці вона назвала нещодавно проведену велику нараду з українськими банками за участю голови Національного банку, "де ми домовилися про активізацію кредитування банками економіки наших підприємств".

Перший віцепрем'єр додала, що, крім Нацбанку та Мінфіну, головними партнерами Мінекономіки виступають також три парламентських комітети - з питань економічного розвитку, фінансової та податкової політики і бюджетний, "оскільки лише за їх підтримки ми можемо робити необхідні зміни до законодавства, які дадуть змогу прискорити зростання економіки загалом".

Серед пріоритетів у роботі Мінекономіки Свириденко виділила три: розвиток малого та середнього бізнесу, зростання ВВП та активізацію міжнародної торгівлі.

Новини за темою: Україна завершує 2021 рік з найвищим доларовим ВВП за всю історію, - Мінекономіки

Нагадаємо, що раніше Міністерство економіки України погіршило прогноз щодо зростання ВВП у 2022 році - з 3,8% до 3,6%.

Водночас найвищими темпами зростатиме інвестиційна складова ВВП - валове накопичення основного капіталу - на 11,2%. Дещо стриманіше зростатиме приватне споживання - на 4,1%.

Також позитивним буде і тренд зростання експорту в результаті збереження конкурентоспроможності в умовах значної енергоємності українського виробництва.