Міненерго: З початку опалювального сезону Україна імпортувала понад 1 млн тонн вугілля

За грудень Міністерство енергетики очікує прибуття сумарно 650 тис. тонн вугілля морським шляхом

Фото з відкритих джерел

З початку опалювального сезону до України прибуло понад 1 млн тонн імпортного вугілля.  Про це під час брифінгу повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, передає "Укрінформ".

"Якщо говорити про те вугілля, що надійшло протягом опалювального сезону, - це вже понад 1 млн тонн", - сказав Галущенко.

Він повідомив, що за грудень Міністерство енергетики очікує прибуття сумарно 650 тис. тонн вугілля морським шляхом.

Новини за темою: Нестача вугілля в Україні: Як вирішити проблему та чи будуть віялові відключення електроенергії

За словами урядовця, наразі спостерігається системне постачання вугілля на склади теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей.

"На трьох станціях баланс вугілля відповідає гарантованим запасам, навіть перевищує. В цілому, бачимо системне накопичення вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ", - прокоментував Галущенко.

Новини за темою: В Україні жодна ТЕС досі не має мінімальних запасів вугілля

Міністр також підкреслив, що наразі єдиною причиною відсутності енергопостачання у деяких населених пунктах є проведення планових або аварійних ремонтів операторами системи розподілу. Дефіциту електроенергії в країні на сьогодні немає.

"Ми вважаємо неприпустимим проведення робіт з відключенням енергопостачання в опалювальний період без надання альтернативного живлення споживачам", - наголосив урядовець.

Він підкреслив, що проведення планових ремонтів в опалювальний сезон є неприпустимим.

Новини за темою: В Україну прибуде ще 650 тисяч тонн вугілля зі США, Колумбії та Австралії, - Галущенко

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що перші чотири теплові електростанції переходять на природний газ через нестачу вугілля. З боку Міненерго і Кабінету міністрів були підготовлені спеціальні допоміжні послуги для Луганської ТЕС, двох ТЕЦ і ще однієї теплоелектростанції.