Мінімальну пенсію для українців, старших за 70 років, піднімуть до 3 000 гривень, - Шмигаль

За словами прем'єра, цього року очікується збільшення пенсій у кілька етапів

Фото з відкритих джерел

У 2022 році мінімальну пенсію для українців від 70 років з трудовим стажем 30-35 років піднімуть до 3 000 гривень. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду. 

За словами прем'єра, цього року очікується збільшення пенсій у кілька етапів. Зокрема, в березні буде проведена індексація, в тому числі і для працюючих пенсіонерів. Програму доплат до пенсій буде розширено на осіб, яким виповнилося 70 років, будуть здійснені перерахунки для ліквідаторів аварії на ЧАЕС, продовжиться підвищення пенсій для 65-річних у зв'язку зі зростанням мінімальної зарплати.

"Мінімальна пенсійна виплата для людей віком від 70 років зі стажем 30-35 років буде 3 000 гривень", - зазначив Шмигаль.

Новини за темою: Окремій категорії українців перерахують пенсії заднім числом: Кому саме

Нагадаємо, раніше Міністерство соціальної політики склало календар перерахунку пенсій на 2022 рік, який включає 12 етапів адресного підвищення пенсій різним категоріям пенсіонерів. Середня пенсія на кінець року становитиме 4,5 тисячі гривень.

Нещодавно повідомлялося, що в Україні розпочалася виплата підвищених пенсій для непрацездатних членів сімей загиблих захисників та захисниць. Мінімальний розмір пенсії - 7800 гривень.