На пенсійні виплати за 2021 рік було спрямовано понад пів трильйона гривень, - ПФУ

Фото з відкритих джерел

З держбюджету України на фінансування пенсійних та інших запланованих виплат надійшло 177,6 млрд гривень

За 2021 рік Пенсійним фондом України забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги в повному обсязі по всіх регіонах України, за виключенням Автономної Республіки Крим та тимчасово непідконтрольних територій Донбасу. Про це повідомляється на сайті Пенсійного фонду України.

Як повідомляється, загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати у 2021 році склала 520,9 млрд грн, проти 479,3 млрд грн за 2020 рік. Виплата пенсій здійснювалась через поточні рахунки у банках та через поштові відділення. Фінансування забезпечувалось шляхом законодавчо визначених джерел доходів.

"До бюджету Пенсійного фонду України за 2021 рік з усіх джерел фінансування надійшло 511,8 млрд грн, з яких власні доходи склали 334,2 млрд грн, (з яких 26,5 млрд грн кошти з державного бюджету України за деякі категорії застрахованих осіб та покриття недоотриманої суми коштів від застосування розміру єдиного внеску, передбаченого частинами 13 і 14 статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"), що на 52,5 млрд грн більше у порівнянні з 2020 роком", - уточнили у відомстві.

З державного бюджету України на фінансування пенсійних та інших запланованих виплат надійшло 177,6 млрд грн.

Новини за темою: Мінсоцполітики: У наступному році середня пенсія зросте до 4533 гривень

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики склало календар перерахунку пенсій на 2022 рік, який включає 12 етапів адресного підвищення пенсій різним категоріям пенсіонерів. Середня пенсія на кінець року складатиме 4,5 тисячі гривень.