НБУ посилив вимоги до банків, що видають споживчі кредити українцям

Фото з відкритих джерел

Крім того, відбудеться підвищення з поточних 25% до 50% частки вартості непрофільних активів, що вираховується з основного капіталу

Національний банк з 1 січня 2022 року посилює вимоги до капіталу банків відповідно до раніше анонсованих планів. Ці вимоги покликані збільшити стійкість банків до потенційних кризових явищ. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зокрема запроваджується підвищення ваг ризику для незабезпечених споживчих кредитів фізичним особам зі 125% до 150%. Відтепер на кожні 10 грн кредиту банк повинен тримати 1,5 грн регулятивного капіталу. Таким чином, збільшиться частка незабезпечених споживчих кредитів, які банки фінансуватимуть не депозитами вкладників, а власним капіталом.

Крім того, 1 січня 2022 року передбачається запровадження мінімальних вимог до покриття капіталом операційного ризику у розмірі 50% розрахункового розміру зі збільшенням до 100% з 1 січня 2023 року

Відповідно до міжнародних стандартів, банки мають тримати капітал на покриття не лише кредитних, але й операційних ризиків. Вагомість вимог до капіталу під покриття операційного ризику лише зростає з огляду на нові можливості для шахрайства внаслідок переведення бізнесу в онлайн.

Також з 1 січня запланований наступний етап підвищення ваг ризику за ОВДП в іноземній валюті до 50% із подальшим зростанням до 100% з 1 липня 2022 року.

Крім того, відбудеться підвищення з поточних 25% до 50% частки вартості непрофільних активів, що вираховується з основного капіталу.

Новини за темою: Мінфін: За програмою "Доступна іпотека" надали кредитів майже на 1,15 млрд

Раніше повідомлялося, що з 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені українці зможуть отримати кредит з державного бюджету для започаткування власного бізнесу. Кошти платників податків надаватимуться в рамках нової програми "Рука допомоги ".