Обсяг ринку землі за перші пів року перетнув позначку 5 мільярдів гривень

Фото з відкритих джерел

Через активізацію ринку у грудні він зріс на майже 30%

Обсяг ринку землі, який стартував з 1 липня 2021 року, за перші пів року сягнув 5,3 млрд грн. Про це повідомила Київська школа економіки за підсумками спільного з Мінагрополітики дослідження.

Як зазначається, у грудні відбулася активізація на ринку: як за кількістю угод, так і за площею землі в обігу обсяг ринку зріс на близько 30%. Вперше щоденна кількість угод перевищила тисячу – такі показники спостерігалися п'ять разів впродовж грудня.

За словами експерта КШЕ Романа Нейтера, абсолютний рекорд на ринку було зафіксовано 23 грудня – майже 1200 транзакцій і понад 3 тисячі га проданих земель. Також він підкреслив, що структура угод від місяця до місяця стабілізувалася.

Зокрема угоди стосуються купівлі-продажу землі особистого селянського господарства (32,6 тисячі угод). За сукупною площею, дві третини проданої землі становить товарна сільськогосподарська (102,4 тисячі га), ще третина – земля ОСГ.

При цьому, за типом угідь найбільше продавали рілля (86,2%). Частка сіножатей та пасовищ становить 10,6%, а інші типи та суміші різних типів угідь займали 3,2% від площі землі в обігу.

Новини за темою: Влада хоче прискорити процес вилучення землі в громадян під будівництво доріг, - адвокат

Також, за даними реєстрацій, середньозважена ціна коливається на рівні близько 40 тисяч грн за гектар. Вона варіюється залежно від типу земельної ділянки та її розташування.

Так, в середньому за перше півріччя ринку землі в Україні укладалося близько 470 угод на день, а сукупна площа укладених угод складає 150 тисяч га – це 0,375% від площі сільгоспземель в країні.

"У країнах, де ринок стабільно розвивається, в обігу перебуває близько 1-1,5% землі щорічно. Якщо темпи зростання ринку землі продовжаться, ми зможемо вийти на цей цільовий показник вже наступного року", – додав експерт.

Водночас найактивнішою є Харківська область, де продано 1% від загальної площі с/г землі в обігу, далі Херсонська область – 0,7%. Однак відстають зокрема Рівненська, Львівська та Івано-Франківська області, де продано всього 0,1% землі.

Новини за темою: Мінагрополітики прогнозує зростання вартості сільськогосподарських земель на 7-10% щороку

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що станом на середину грудня в Україні було укладено понад 60 тисяч угод в межах ринку землі.