Пенсійна реформа продиктована Меморандумом із МВФ, а не реальною необхідністю, – експерт

Як зауважила експерт, українські пенсіонери не мають коштів, щоб відкласти собі на ліки, не говорячи вже про накопичення пенсії

Ірина Гаврилова Скріншот з відео

Пенсійна реформа в Україні продиктована Меморандумом із МВФ, а не реальною необхідністю. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявила журналістка та політичний оглядач Ірина Гаврилова.

"Пенсійну реформу прописано в Меморандумі з МВФ. Це зовсім не вимога ситуації, не вимога людей, це порядок денний, під яким Україна підписалася. Що таке пенсійна реформа у цьому випадку? На мою думку, це буде зроблено за принципом медичної реформи. Думаю, всі бачили, всі оцінили, що таке медична реформа. Це коли повністю знищена безкоштовна медицина і люди поставлені на межу виживання, коли лікарі тікають із країни, коли нема кому нас захистити від ковіду, коли немає можливості підвищити лікарям зарплати. Ось приблизно те саме буде зроблено з нашими пенсіонерами", – повідомила Гаврилова.

Як зауважила експерт, на ту пенсію, яку сьогодні має український пенсіонер, неможливо вижити. "Ти отримуєш дві тисячі, півтори тисячі ти платиш за комунальні послуги, а далі живи як хочеш, а точніше не живи, а тихо повзи на цвинтар... Після того, як ми оголосимо пенсійну реформу, я думаю, що Пенсійний фонд буде взагалі знищений... А, вибачте, хто у найбіднішій країні, може накопичити пенсію? Літні люди не можуть відкласти собі 100 грн на ліки, а вони будуть собі на пенсію відкладати..." – розповіла Гаврилова. 

Новини за темою: Корнійчук: Накопичувальна пенсійна система, яку створює українська влада, - це афера

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко заявляв, що накопичувальна пенсійна система не розв'язує питань нинішніх пенсіонерів і не розв'язує питання тих, хто зараз має 45 років і більше.