Події в Казахстані вдарять по українській енергетиці, - прогноз

Фото з відкритих джерел

За словами голови Експертної ради з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу Леоніда Уніговського, існують ризики з поставками нафтопродуктів із Казахстану

Події, що відбулися в Казахстані, можуть позначитися на Україні, зокрема на українській енергетиці. Про це заявив голова Експертної ради з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський, повідомляє "УНІАН".

За словами експерта, вплив Росії на Казахстан істотно підвищився, це може позначитися й на Україні.

"Не можна гарантувати, що так і станеться. Адже (принаймні поки що) досить велика частка самостійності в діях Казахстану зберігається. Але що буде надалі - спрогнозувати складно. Багато що залежить від того, яким буде новий уряд цієї країни і як він буде вести, зокрема, енергетичну політику", - зазначив Уніговський.

Він також нагадав, що існують ризики з поставками нафтопродуктів з Казахстану.

"У першу чергу мова має йти про постачання пропан-бутану або скрапленого газу. Частка Казахстану на українському ринку в цій сфері - 27%. Останнім часом показник навіть виріс. Враховуючи, що на 180 днів у Казахстані введено держрегулювання цін на енергетичні продукти, це може вплинути на скорочення поставок. Тобто є тенденції, що насторожують", - заявив Уніговський.

Також експерт зазначив, що великого скорочення поставок казахських енергоресурсів бути не повинно.

"Казахстан потребує припливу валюти. У зв'язку з цим я не бачу ймовірності особливо великого скорочення поставок казахських енергоресурсів. На сьогодні, за даними Держстату, вони становлять приблизно 66% в імпорті з Казахстану в Україну", - сказав він.

Новини за темою: ​​Чому воднева енергетика не компенсує Україні втрати від транзиту російського газу

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести у всій країні.