Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Президент Зеленський підписав закон про енергоефективність

Фото з відкритих джерел

Основною метою документа є створення нових рамкових умов для стимулювання енергоефективності у всіх секторах економіки

Президент України Володимир Зеленський схвалив прийнятий Верховною Радою закон Про енергоефективність. Про це повідомляє "Кореспондент.нет" з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Як зазначено, основною метою документа є створення нових рамкових умов для стимулювання енергоефективності у всіх секторах економіки.

Законом визначено:

  • щорічно передбачати у проекті закону про Державний бюджет України на відповідний рік видатки за програмами щодо підвищення енергоефективності не менше ніж 1% видаткової частини бюджету;
  • доручення уряду розробити та затвердити державні цільові програми енергетичної модернізації житлового фонду, підприємств-виробників теплової енергії, підприємств водопостачання та водовідведення.

Таким чином, зазначив голова Держенергоефективності Валерій Безус, українці зможуть отримати підтримку від держави, щоб "утеплити будинки та економити на комунальних рахунках".

Проект із продовження відповідної програми до 2027 року передано на розгляд Кабміну.

Новини за темою: "Нафтогаз" постачатиме газ для опалення лікарень за фіксованою ціною

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон, який створює фундамент для впровадження державної політики енергоефективності відповідно до європейських практик. Згідно з пояснювальною запискою, закон спрямований на виконання міжнародних зобов'язань України в рамках договору про заснування Енергетичного Співтовариства та Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

Закон покликаний врегулювати ключові питання розвитку енергоефективності та осучаснити підходи до них, оскільки чинний на сьогодні закон про енергозбереження був ухвалений ще у 1994 році.

Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, наступного, 2022 року на енергоефективність буде виділено 5,5 млрд гривень.