Проблемою цього опалювального сезону є не тарифи, а дефіцит енергоресурсів, – Скаршевський

Як зазначив експерт, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло підвищуватися не будуть

Віктор Скаршевський Скріншот з відео

В Україні наразі гостро стоїть проблема не в підвищенні тарифів на ЖКП, а в наявності енергоресурсів. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив економічний експерт Віктор Скаршевський.

"Вже зізналися, що 1,5 млрд кубометрів газу не вистачає на опалювальний сезон, це означає, що газу може не вистачити виробникам тепла – теплокомуненерго. А якщо їм не вистачить цього газу, значить у нас не буде тепла у певних містах, селах та населених пунктах. Ось у цьому дуже потужна проблема", – повідомив Скаршевський.

Новини за темою: Україна заходить в найхолоднішу пору року з найнижчими запасами енергоресурсів, - Гнатуш

Як зазначив експерт, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло підвищуватися не будуть. З 1 січня для населення вони залишаться такими ж. Щодо цін на газ – для населення також є річний тариф, він діятиме до 30 квітня 2022 року. Водночас у наступному році тарифи на водопостачання зростуть на 28%. 

"Те, що підвищаться на 28% тарифи на воду, тут об'єктивно вони підвищуються з однієї простої причини, тому що ціни на електроенергію для непобутових споживачів, у тому числі водоканалів, за рік зросли практично вдвічі. А для того, щоб доставити воду, навіть холодну, до нашого житла, необхідні насоси, а насоси споживають електроенергію, яка подорожчала вдвічі. От і тарифи підвищилися", – розповів Скаршевський.

Новини за темою: Підвищення тарифів на ЖКП в Україні неминуче: Експерт спрогнозував, коли подорожчає "комуналка"

Нагадаємо, нещодавно заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма заявив, що деякі тарифи для населення можуть коригуватися у межах інфляційних очікувань на рівні 10-11%, зокрема, тарифи на розподіл і доставку газу.

Водночас варто зазначити, що згідно з постановою НКРЕКП ціни на постачання газу для побутових споживачів не мають підвищуватися, як мінімум, до 30 квітня 2022 року.