Промислова і аграрна продукція: Експерт назвав головні відмінності експорту українських товарів до ЄС та РФ

Європа щороку збільшує квоти по переважній кількості номенклатур української аграрної продукції

Фото з відкритих джерел

Структура експорту українських товарів до ЄС та Росії відрізняється тим, що до ЄС Україна переважно транспортує аграрну продукцію, а до РФ – промислові товари. Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив економіст Андрій Новик.

"По-перше, структура нашого експорту в Росію і структура нашого експорту в Європу – це дуже різні товари. Якщо в Росію ми експортували в основному товари промислові, то на ринки ЄС і раніше, і зараз ми в основному експортуємо аграрну продукцію. Тому, коли Росія першою позакривала для українських товарів свій ринок, ринок Європи через підписання Угоди про асоціацію щодо створення зони вільної торгівлі, став для нас компенсатором, але тільки у валютних надходженнях. Ми на ринок ЄС за час роботи зони вільної торгівлі значно збільшили експорт, але європейський ринок не є для нас компенсатором за структурою. Наші промислові товари в Європі зараз неконкурентні, вони там непотрібні", – зазначив Новик.

За його словами, наразі компенсаторами для промислового експорту з України є Азія, арабські та африканські країни.

Також Новик зазначив, що європейські країни щороку збільшують квоти по переважній кількості номенклатур української аграрної продукції, однак, за його словами, треба працювати не тільки в межах квотної норми.

"Ми ж можемо постачати й за межами квотної норми, але для цього продукція має бути конкурентною і за якістю, і за ціною", – повідомив експерт.

Новини за темою: Експорт та імпорт агропродукції цьогоріч збільшились на 22%, – Мінагрополітики

Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив заборону на ввезення в Україну певних товарів із Російської Федерації до 31 грудня 2022 року. Серед товарів, які заборонені до ввезення в Україну, – м'ясо, риба, шоколад, кава, печиво, цукерки, лікарські засоби, одяг, добрива, вагони, трактори, папір та інше.