Регулятор встановив на 2022 рік "зелені" тарифи на електроенергію: Скільки платитимемо

Голос України

Зокрема споживачі з потужністю 150 кВт сплачуватимуть 5,04 грн/кВт-год

Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг встановила "зелені" тарифи на електроенергію, вироблену з альтернативних джерел. Про це йшлося під час засідання НКРЕКП.

Як зазначається, для споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, встановлена потужність яких не перевищує 150 кВт, "зелений" тариф на електроенергію, вироблену сонячними установками, становитиме майже 5,04 грн/кВт-год. (без ПДВ) для установок, введених в експлуатацію у 2019 році.

При цьому, для генеруючих установок, які були введені після 1 січня 2020 року "зелений" тариф становитиме 3,78 грн/кВт-год (без ПДВ). Такі ж самі тарифи встановлені й на електроенергію, вироблену на комбінованих вітро-сонячних системах.

Зокрема тарифи на електроенергію з біомаси для споживачів, чия встановлена потужність не перевищує 150 кВт, становитимуть 3,81 грн/кВт-год. (без ПДВ) незалежно від року введення установок в експлуатацію. Це стосується й електроенергії, виробленої з біогазу.

Новини за темою: У Кабміні відреагували на масове відключення електроенергії у Києві та області

А для споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, встановлена потужність яких не перевищує 150 кВт, "зелений" тариф на електроенергію, вироблену вітровими установками, становитиме 3,58 грн/кВт-год. (без ПДВ) для установок, введених в експлуатацію у 2019 році. Для генеруючих установок, які були введені після 1 січня 2020 року "зелений" тариф становитиме 3,22 грн/кВт-год. (без ПДВ).

Також тарифи на електроенергію, вироблену гідроенергетичними установками, для споживачів, чия встановлена потужність не перевищує 150 кВт, становитимуть 5,37 грн/кВт-год. (без ПДВ) для установок, введених в експлуатацію у 2019 році, та 4,84 грн/кВт-год. (без ПДВ) для установок, введених в експлуатацію після 1 січня 2020 року.

Для геотермальних установок потужністю не більше 150 кВт встановлено тарифи: 4,62 грн/кВт-год. (без ПДВ) для установок, введених в експлуатацію у 2019 році, та 4,16 грн/кВт-год. (без ПДВ) для установок, введених в експлуатацію після 1 січня 2020 року.

Водночас для установок потужністю понад 150 кВт, які належать компаніям та підприємствам, НКРЕКП встановлює тарифи окремо для кожної компанії. Наступного року "зелені" тарифи для таких генеруючих систем становитимуть від 1,79 грн/кВт-год. до 7,55 грн/кВт-год. (без ПДВ).

Новини за темою: НКРЕКП послабила цінові обмеження на електроенергію у західних областях України

Нагадаємо, що раніше виробник електроенергії з відновлюваних джерел SREW N.V. звернувся в міжнародний арбітраж із вимогами до України щонайменше на 70 млн євро. Позивач стверджував про порушення його прав, як інвестора.