Новини » Економіка Читать эту новость на русском

РФ може повністю припинити транзит газу в Європу через Україну після 2024 року, - Вітренко

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

РФ не хоче вести з Україною перемовини про продовження угоди про транзит газу в ЄС

Росія не хоче вести перемовини з Україною про продовження угоди про транзит газу в Європу після 2024 року. Таким чином транзит через Україну може бути повністю припиненим. Про це заявив голова НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко, повідомляє Reuters

"Немає нічого, ні натяків, ані формальних, ані неформальних обговорень (з Росією - ред.). Ми обговорюємо це з американцями й німцями, що кожна сторона хотіла би продовження угоди про транзит, але росіяни не хочуть навіть починати розмову", - сказав Юрій Вітренко. 

Він додав, що після сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2", РФ не буде залежати від української газотранспортної системи. Вітренко стверджує, що в української сторони немає механізмів зупинки рішення про запуск "Північного потоку-2".

Новини за темою: Відсутність транзиту газу збільшує ризики війни РФ з Україною, - Вітренко

Україна буде звертатися до міжнародного суду, якщо РФ отримає сертифікати для повноцінного запуску газопроводу. 

Раніше Юрій Вітренко заявив, що Україна протягом 5 років матиме змогу самостійно забезпечити себе газом та відмовитися від імпорту блакитного палива. Зокрема, "Нафтогаз" планує розвивати газовидобування й співпрацювати щодо цього з низкою іноземних компаній.