Середня зарплата в Україні зросла за рік на 19%, - Мінекономіки

Фото з відкритиї джерел

Реальна зарплата зросла на 8%

Середня зарплата в Україні протягом 2021 року зросла на 19,2%. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки

Зазначається, що в листопаді 2021 року середня номінальна заробітна плата в Україні  становила 14,3 тис. грн. Це в 2,4 раза вище рівня мінімальної зарплати. Порівняно з листопадом минулого року, середня зарплата зросла на 19,2%, а реальна - на 8%. Порівняно з жовтнем, середня зарплата в листопаді збільшилась на 1,7%.

У Мінекономіки заявили, що такі дані свідчать про те, що бізнес достатньо пристосувався до роботи в умовах пандемії.

Новини за темою: Міненергетики: На рахунки державних шахт надійшли 300 мільйонів на зарплати гірникам

Позитивна тенденція зі зростання заробітної плати порівняно з листопадом минулого року спостерігалась в усіх видах економічної діяльності. Зокрема, найбільшими темпами - у сферах тимчасового розміщення й організації харчування (на 39,4%), сільського, лісового та рибного господарства (на 30,6%), інформації та телекомунікації (на 28,8%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (на 25,8%),  освіти (на 24,6%).

Середня зарплата зросла в усіх регіонах країни. Найбільше зростання відбулось у Сумській (22,1%), Київській (21,2%) та Вінницькій (21,1%) областях.

Новини за темою: Підвищення податків, тарифів, пенсій і зарплат. Що зміниться для українців у 2022 році

Загалом найвищий рівень зарплати у листопаді мали працівники сфери інформації та телекомунікацій - 27,1 тис. грн, фінансової та страхової діяльності - 23,4 тис. грн, державного управління й оборони; обовʼязкового соціального страхування - 19,9 тис. грн, професійної, наукової та технічної діяльності - 19,1 тис. грн. 

Найбільше заробляли в Києві (21,1 тис. грн), Донецькій (14,8 тис. грн), Київській (14,8 тис. грн), Дніпропетровській (13,9 тис. грн), Запорізькій (13,8 тис. грн) областях.

Новини за темою: Директор непрацюючого музею Євромайдану отримав місячну зарплату у розмірі майже 90 тис. грн, – ЗМІ

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України встановив розмір підвищень посадових окладів працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти з 1 січня 2022 року. Також визначено розмір доплат за окремі види педагогічної діяльності. Детальніше про зміни читайте тут.