Шмигаль: 2022-й має стати роком приватизації та корпоратизації

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Всі фінансові плани державних підприємств на 2022 рік мають бути затверджені протягом місяця

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль дав завдання Міністерству економіки підготувати перелік державного майна, яке буде передано на приватизацію, та створити дорожню карту на 2022 рік із корпоратизації державних підприємств. Про це повідомляє "Урядовий портал".

Під головуванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля 13 січня відбулася нарада щодо приватизації та впровадження реформи корпоративного управління у 2022 році.

"Уряд продовжує рух у напрямку зменшення ролі держави в економіці. Минулого року було розблоковано Велику приватизацію. Також ми відновили роботу номінаційного комітету. Ці важливі кроки дають змогу нам рухатися далі й суттєво прискорити приватизацію та корпоратизацію у 2022 році", – підкреслив Денис Шмигаль.

Новини за темою: Фонд держмайна продав завод "Електронмаш" майже за 1 млрд грн

Як повідомив голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко, у 2021 році від приватизації державного майна було отримано 5,13 млрд грн надходжень. За його словами, дедалі більше учасників долучаються до аукціонів, що свідчить про зростання рівня довіри інвесторів до приватизаційних процесів. Дмитро Сенниченко зазначив, що згідно з планом на 2022 рік, від приватизації планується залучити до державного бюджету 8 млрд грн.

Прем'єр-міністр зі свого боку дав завдання Міністерству економіки спільно з відповідальними відомствами підготувати перелік державного майна, що буде передано на приватизацію.

Учасники наради також обговорили впровадження корпоративної реформи. Денис Шмигаль дав завдання Мінекономіки створити дорожню карту на 2022 рік із корпоратизації державних підприємств. Всі фінансові плани державних підприємств на 2022 рік мають бути затверджені протягом місяця.

Новини за темою: Фонд держмайна продав тридцять спиртзаводів за понад 1,7 млрд

Нагадаємо, в кінці грудня 2021 року Міністерство економіки анонсувало масштабну реформу держкомпаній у 2022 році. За словами першого віцепрем'єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко, після реформи публічної власності під управлінням міністерств залишиться до 100 держкомпаній.

Юлія Свириденко, зокрема уточнила, що непрацюючі державні компанії буде ліквідовано або приватизовано, в залежності від того, в якому вони стані. А працюючі підприємства, які повинні залишитися в державній власності, будуть об'єднані з метою їх укрупнення.

За інформацією Фонду державного майна України, у 2021 році Івано-Франківська, Львівська області, Київ, Хмельниччина та Одещина увійшли до рейтингу топ-5 регіонів із залучення коштів від малої приватизації. Івано-Франківщина з результатом 803,4 млн гривень посіла перше місце серед найуспішніших областей із залучення коштів до держбюджету від малої приватизації.