Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Скільки зараз вугілля на складах в Україні: Відповідь "Центренерго"

Для проходження опалювального сезону компанії потрібно 1,671 млн тонн вугілля

Фото з відкритих джерел

 
Станом на ранок 30 листопада на складах теплоелектроцентралей ПАТ "Центренерго" є 116 тисяч тонн вугілля. Для проходження опалювального сезону компанії потрібно 1,671 млн тонн вугілля. Про це заявила член дирекції Центренерго Олена Волошина на засіданні Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, повідомляє "Укрінформ".
 
"На сьогоднішній ранок у нас на складах було 116 тис. тонн вугілля. На Вуглегірській ТЕЦ було 25 тис. тонн, на Зміївській ТЕЦ - 53 тис. тонн, на Трипільській ТЕЦ - 38 тис. тонн", - сказала Волошина.

Вона повідомила, що в період з грудня 2021 року до березня 2022 року Центренерго зобов'язалося згенерувати 3,4 млрд кВт/год електроенергії, для чого компанії потрібно 1,671 млн тонн вугілля.

Новини за темою: Герус звинуватив "Центренерго" в обмані держави при наданні обсягів імпортованого вугілля

За словами Волошиної, із загальної потреби 800 тис. тонн вугілля мають забезпечити державні шахти (по 200 тис. тонн на місяць). Решту потреби буде забезпечено за рахунок імпорту.

Зокрема, 35 тис. тонн буде доставлено з Казахстану, 130 тис. тонн – із Польщі (починаючи з грудня), ще 420 тис. тонн буде доставлено морем. Волошина зазначила, що зараз Центренерго веде переговори щодо постачання ще 510 тис. тонн вугілля морем.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час прес-марафону 26 листопада повідомив, що Україна законтрактувала 11 кораблів з вугіллям, у грудні очікуються додаткові поставки.