Тарифи для населення мають відповідати трьом критеріям: Експерт розповів яким

Як зазначив експерт, тарифи на електроенергію та газ мають бути співставними

Платіжки на гарячу воду і опалення зміняться Фото з відкритих джерел

В Україні потрібно змінювати парадигму формування тарифної політики, оскільки наразі вона алогічна. Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив ексміністр палива і енергетики Іван Плачков.

"Тарифи на електроенергію та газ непорівнянні. Не всі в Україні знають, що у нас 25% населених пунктів не газифіковані. Ми кажемо про газ, а є регіони, райони дуже величезні, де немає газифікації, вони живуть на електроенергії. І зрозуміло, що тарифи мають бути порівнянні по теплу, по всьому. Тарифи мають відповідати 3-м критеріям як у всьому цивілізованому світі. Вони повинні бути прозорими, ми повинні з вами розуміти, що там вкладається в цей тариф, імпортна складова, мікси повинні бути економічно обґрунтованими і тарифи повинні формуватися в залежності від економічного стану країни", - повідомив Плачков.

Новини за темою: Підвищення тарифів на ЖКП в Україні неминуче: Експерт спрогнозував, коли подорожчає "комуналка"

Нагадаємо, нещодавно заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма заявив, що деякі тарифи для населення можуть коригуватися у межах інфляційних очікувань на рівні 10-11%, зокрема, тарифи на розподіл і доставку газу.

Водночас варто зазначити, що згідно з постановою НКРЕКП ціни на постачання газу для побутових споживачів не мають підвищуватися, як мінімум, до 30 квітня 2022 року.