Ціни на нафту досягли найвищої позначки за два місяці через низькі запаси у США

Фото з відкритих джерел

Зокрема нафта Brent подорожчала на 1,42%, WTI – на 2,02%

Ціни на нафту 12 січня зросли до найвищих рівнів з моменту появи штаму коронавірусу "Омікрон" після даних про найнижчі запаси нафти у США з 2018 року. Про це повідомив Reuters.

Як зазначається, на 18:30 за київським часом ціна на нафту Brent зросла на 1,42% до 84,95 долара за барель – найвищої позначки з 1 листопада.

При цьому, нафта WTI (West Texas Intermediate) зросла активніше – на 2,02% до 82,86 долара за барель.

Так, чільним фактором стала заява американського регулятора щодо запасів нафти у США. У перший тиждень січня вони впали до 413,3 млн барелів, тобто найнижчого рівня за три роки. Падіння запасів виявилося більшим за те, якого очікував ринок, і відбувається вже сьомий тиждень поспіль.

Також голова Федерального резерву Джером Павел наголосив на короткостроковому впливі "Омікрону" на економіку країни та готовності ФРС до більш жорсткої монетарної політики. США є найбільшим споживачем найти у світі.

Водночас на цінову динаміку впливає, зокрема, рішення ОПЕК+ поступово збільшувати пропозицію нафти на ринку. А країни-експортери досі обмежують поставки на понад 3 млн барелів на добу.

Новини за темою: Ціни на нафту знизилися перед різдвяними канікулами

Нагадаємо, що раніше, 28 грудня, ціни на нафту дещо зросли після різкого підйому напередодні, в надії на обмежений вплив варіанта коронавірусу "Омікрон" на попит на паливо.

Вартість бареля лютневої нафти Brent до 9:15 за Києвом становила $78,28 (+0,08%). Барель лютневої нафти WTI торгувався за $75,65 (+0,11%). Попередні торги по еталонах завершилися на рівні $78,22 і $75,57 відповідно.