У 2022 році МОЗ передбачило 19,4 млрд грн на лікування пацієнтів із COVID-19

Медзаклади зможуть отримати кошти за двома пакетами

Фото з відкритих джерел

Міністерство охорони здоров'я на 2022 рік передбачило 19,4 мільярда гривень на оплату лікування пацієнтів із коронавірусом у стаціонарах. Медзаклади зможуть отримати кошти за двома пакетами. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.
 
"Пацієнти, як і раніше, будуть отримувати всю медичну допомогу у стаціонарах безоплатно. Всі надані послуги будуть оплачені медзакладам за договором з Національною службою здоров’я. Це забезпечить фінансовий захист пацієнтів із коронавірусом", - йдеться в повідомленні. 
 
Як повідомляється, лікування пацієнтів із коронавірусом медзакладам будуть оплачувати за двома пакетами:
  • готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях;
  • стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19.

Новини за темою: Пацієнтам із COVID-19 будуть робити по два ПЛР-тести: Названа причина

На перший пакет зможуть законтрактуватись лише ті заклади, які були визначені ОДА. Йдеться про один заклад на 200 тисяч населення відповідної області. Регіональні департаменти вже мали подати переліки таких закладів. Після цього медзаклади перевірять на відповідність вимогам НСЗУ та укладуть із ними договори.

На цей пакет у 2022 році передбачено майже 2,5 мільярда грн. Щомісяця такий заклад отримуватиме ставку у трохи більш ніж мільйон гривень.

Контракт на другий пакет доступний для всіх закладів, що відповідають вимогам НСЗУ. На цей напрям у бюджеті передбачено 16,9 млрд гривень. Оплата здійснюватиметься залежно від важкості пролікованого випадку.

Нагадаємо, нещодавно у НАН повідомили, що в Україні починається нова хвиля COVID-19. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% щодо мінімуму останніх чисел грудня.