У Мінфіні розповіли, які ФОПи можуть не користуватися касовими апаратами з 1 січня

Для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується

Про касові апарати нам ще довго доведеться чути Фото з відкритих джерел

З 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Для фізичних осіб-підприємців першої групи застосування РРО не є обов'язковим. Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Водночас для ФОПів другої-четвертої групи є винятки. Постановою уряду встановлено, що з 1 січня 2022 року під час продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання розрахункових книжок та книги обліку розрахункових операцій, РК та КОРО) якщо:

- річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 мінімальних зарплат (у 2022 році - 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;

- така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;

- такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через мережу Інтернет;

- сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

Крім того, скасовано можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг.

Для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується.

У всіх інших випадках для платників єдиного податку другої-четвертої групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року стає обов'язковим.

Новини за темою: ФОПам дозволили працювати без касових апаратів, але не всім

Нагадаємо, Верховна Рада України під час засідання 17 грудня провалила перенесення обов'язкового введення касових апаратів для фізичних осіб-підприємців ще на один рік. Відповідний законопроєкт № 6376 навіть не змогли включити до порядку денного, оскільки це рішення підтримали лише 102 нардепи.