Україна після запуску "Північного потоку - 2" втрачатиме 1,2 млрд доларів щороку, - МВФ

Reuters

За останні пʼять років транзит приносив Україні понад 2,5 млрд доларів

Україна щороку втрачатиме по 1,2 млрд доларів через запуск російського газопроводу "Північний потік-2". Про це йдеться в матеріалах перегляду програми співпраці з Україною.

"За останні пʼять років Україна отримувала в середньому трохи понад 2,5 млрд доларів на рік в обмін на надання своїх газопроводів "Газпрому". Очікується, що у 2021 році плата за транзит буде приблизно на 40% менша, ніж у попередні роки", - зазначають експерти МВФ.

При цьому в разі запуску "Північного потоку-2" ця сума зменшиться ще більше. Доходи України від транзиту оцінюють у 1,2 млрд доларів на рік до 2024 року.

Раніше повідомлялося, що Україна просить Сенат США включити санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2" у закон про оборонний бюджет в 2022 році. Необхіднність обмежень пояснюють енергетичною кризою в Європі та загрозами Україні з боку РФ.

Новини за темою: Україна і партнери проти винятків у законах Євросоюзу для "Північного потоку-2", - Кулеба

Нагадаємо, запуск "Північного потоку-2" може відбутися навесні 2022 року. На терміни запуску російського газопроводу може вплинути рішення німецького регулятора про призупинення процесу сертифікації.