Україна торік експортувала товарів на понад 68 млрд доларів, - Мінекономіки

Фото з відкритих джерел

У Міністерстві економіки України називають цей показник рекордним

Обсяг експорту товарів з України за 2021 рік складає 68,24 млрд доларів. Такий показник є рекордним і найбільшим з 2012 року. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

За інформацією відомства, попередні показники такого рівня Україна мала у 2011-му (68,39 млрд доларів) та у 2012 (68,81 млрд доларів) роках.

Як зазначають у міністерстві, такі результати експорту мають велике значення для бюджету України, адже коли українські виробники продають свої товари за кордон, наша держава отримує приток іноземної валюти, який дозволяє фінансувати витрати на імпорт без дестабілізації валютного ринку та накопичувати міжнародні резерви для зміцнення стійкості економіки.

"Крім того, додаткові експортні надходження збільшують доходи бюджету та, відповідно, можливості для фінансування соціальних видатків і програм розвитку”, - заявила перша віцепрем’єр-міністерка України - міністерка економіки Юлія Свириденко.

Новини за темою: Україна з липня експортувала понад 26 млн тонн зернових, - Мінагрополітики

У Мінекономіки також зазначають, що на даний час показники не включають дані з анексованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово непідконтрольних територій у Донецькій та Луганській областях.

"Обіг товарів у 2021 році в Україні склав 141,54 млрд доларів, що на 36,71% більше, ніж в 2020 році. Вартість експорту в абсолютних параметрах зросла на 19,05 млрд доларів", - додали в міністерстві і нагадали, що експорт товарів у 2020 році зменшився порівняно з 2019 роком на 1,7% (862,8 млн доларів) і склав 49,2 млрд доларів.

"Загальний зовнішньоторговельний баланс України (товари та послуги) за 2021 рік буде оголошено 15 лютого", - зазначають в Мінекономіки України.

Новини за темою: Україна займає сьоме місце у топ-10 світових експортерів курятини

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, Україна збільшила експорт до країн Європейського Союзу на 50%. Так, за даними Державної служби статистики, Україна наростила експорт товарів та послуг на 32,2% за три квартали 2021 року, профіцит торговельного балансу зріс удвічі.