Україна зобов’язалася виконати 12 умов для отримання наступних траншів МВФ

МВФ

Фото з відкритих джерел

Половину зобов'язань Україна повинна виконати до кінця нинішнього року

Уряд України взяв на себе зобов’язання виконати 12 основних "структурних маяків" для отримання фінансування за програмою МВФ stand-by, яку Фонд продовжив до червня 2022 року. Про це йдеться в Меморандумі про економічну та фінансову політику, підписаному Україною і МВФ та оприлюдненому Фондом у середу, повідомляє "Укрінформ".

"Наша політика буде й надалі зосереджуватись на подоланні надзвичайної ситуації в економіці та сфері охорони здоров'я, викликаної COVID-19, зберігаючи при цьому макроекономічну та фінансову стабільність, зменшуючи вразливість та долаючи ключові перешкоди для приватних інвестицій", - зауважується в меморандумі з українського боку.

Оприлюднений документ містить таблицю з 12 "структурними маяками", які українська влада зобов’язується виконати впродовж програми. Причому половина з них розрахована до кінця нинішнього року, ще два – до наступного перегляду програми, запланованого на березень. Крім того, виконання інших чотирьох маяків передбачено у березні-квітні 2022 року.

Зокрема, відповідно до меморандуму, українська влада зобов’язується затвердити до кінця листопада бюджет 2022 року з цільовим показником дефіциту 3,5% ВВП. Такий же "дедлайн" по часу встановлений для скасування послаблень у вимогах до представників держави в керівництві держбанків.

До кінця грудня український уряд має оприлюднити результати аудиту коштів, витрачених з фонду, пов’язаного з COVID-допомогою. У цей же термін НБУ повинен ухвалити план, узгоджений з МВФ щодо підвищення професійного рівня у сфері банківського нагляду. Ще один "структурний маяк" до кінця нинішнього року має виконати Офіс генпрокурора України – опублікувати звіти за пів року щодо проваджень проти колишніх власників банків, виведених з ринку з початку 2014 року.

До кінця січня наступного року уряд має ухвалити дорожню карту щодо виведення ПриватБанку та Ощадбанку на ринок для часткової або повної приватизації. У лютому українська влада повинна прийняти стратегію повернення активів збанкрутілих банків. Це все необхідно зробити до проведення наступного, другого, огляду МВФ по Україні в березні, за результатами якого Фонд має визначитися з наступним траншем.

Ще чотири "структурних маяки" Україна зобов’язалася виконати на завершальній стадії програми. Зокрема, до кінця березня українська влада планує ввести в дію зміни до закону про САП та розробити базу споживачів для постачальників газу, необхідною для виставлення рахунків домогосподарствам.

До кінця липня має бути завершена перевірка діючих членів Вищої ради правосуддя, а також призначена наглядова рада "Енергоатому".

Новини за темою: Україна пообіцяла МВФ до кінця року вакцинувати від коронавірусу 17 млн громадян

Нагадаємо, Україна отримала другий транш від МВФ у розмірі майже 700 млн доларів.

Президент України Володимир Зеленський подякував раді директорів Міжнародного валютного фонду за позитивне рішення щодо перегляду програми Stand-By з Україною. Також він розповів, на що підуть гроші, виділені Україні.

Як заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, загалом українська влада розраховує на декілька траншів кредиту МВФ до червня 2022 року. І ці кошти вже закладені до проекту держбюджету.