Український культурний фонд планує виділити на грантові програми майже 600 млн гривень

Фото з відкритих джерел

Заявку на програму Українського культурного фонду "Культура без бар'єрів" можна подати до 17 січня

Сума бюджету на грантові програми Українського культурного фонду на 2022 рік - 588 мільйонів гривень. Про це повідомила провідна спеціалістка УКФ Наталія Керницька на пресконференції, повідомляє "Укрінформ".

"На 2022 рік запитувана сума бюджету на грантові програми - це 588 мільйонів. У нас є різні програми: "Культура без бар'єрів", "Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії", "Інноваційний культурний продукт", "Культурна спадщина", "Ґранд-подія", "Культура. Регіони" тощо", - сказала Керницька.

Зокрема вона зазначила, що програма "Культура. Регіони" спрямована на підтримку культурного розмаїття та збільшення ролі культури в житті українського суспільства шляхом створення конкурентного регіонального продукту, розвитку локальних культур та ідентичностей. У програмі є шість ЛОТів.

Новини за темою: Рада підтримала виділення 1 млрд гривень на реставрацію пам’яток культурної спадщини

За її словами, у 2022 році з’явилася нова програма "Культурна спадщина", яка покликана сприяти збереженню, захисту та популяризації культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам'яті українського народу. В програмі є три ЛОТи: "Диджиталізація", "Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини", "Музейна столиця України 2023".

Також Керницька розповіла, що грантова програма "Культура без бар'єрів" спрямована на подолання викликів, пов'язаних із наявністю проблем для різних маломобільних груп стосовно можливості повноцінного, безбар'єрного доступу до культури, освіти, зайнятості.

З усіма грантовими програмами можна ознайомитись на сайті Українського культурного фонду. Заявку на програму Українського культурного фонду "Культура без бар'єрів" можна подати до 17 січня.

Новини за темою: Україна стала членом комітету ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини у часи війни

Нагадаємо, Київська міська державна адміністрація затвердила програму "Столична культура: 2022-2024 роки", на реалізацію якої виділили значно більше коштів, ніж у попередні роки.

Раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко анонсував запуск нових виняткових проєктів, що популяризують культуру та народні художні промисли.