"Укргазбанк" надав кредитний ліміт для фінансування енергоефективних проєктів YASNO у промисловості

Фото з відкритих джерел

Термін дії угоди - 4 роки

"Укргазбанк" надав кредитний ліміт для фінансування енергоефективних проєктів YASNO у промисловості на суму 300 млн грн. Ці кошти будуть спрямовані на реалізацію нових проєктів на українських підприємствах, які YASNO фінансує та виконує на умовах енергосервісу (ЕСКО). Про це повідомляється на сайті енергопостачальної компанії.

Зазначається, що термін дії угоди - 4 роки. Це перший інструмент кредитування, створений українським "зеленим" банком, що дозволить фінансувати ЕСКО у промисловій сфері у класичному форматі. 

Сутність послуги енергосервісу полягає у тому, що енергосервісна компанія фінансує та виконує енергоефективну модернізацію підприємства, гарантуючи досягнення певного рівня економії енергоресурсів. Фінансування модернізації відбувається не за рахунок клієнта, а виключно з частини коштів, які клієнт заощаджує на енерговитратах в результаті реалізації проєкту.

"Через механізм енергосервісу YASNO вже виконав понад 90 енергоефективних проєктів у промисловості та бюджетній сфері з досягнутою економією від 25 до 90% енергоресурсів. Щоб дати можливість ще більшій кількості клієнтів стати енергоефективними, замінити застаріле обладнання на сучасне, яке дозволить досягти відчутної економії на енергоресурсах, зменшити шкідливий вплив на довкілля, а також покращити умови для співробітників підприємств, нам і потрібні такі проєкти, як з Укргазбанком. Ми впевнені, що цією угодою ми даємо старт розвитку ринку енергосервісу, якого так потребує Україна, враховуючи актуальні зміни в законодавстві ЄС", – сказала директор з економіки та фінансів YASNO Тетяна Грязнова.

"Ми створили інструмент кредитування енергосервісного бізнесу і сподіваємося, що саме такі проєкти нададуть потужний поштовх для розвитку енергосервісу в Україні", – сказав заступник голови правління "Укргазбанку" Денис Чернишов.

Новини за темою: Наступного року на енергоефективність буде виділено 5,5 млрд гривень, – Шмигаль

Нагадаємо, у Міненерго розповіли, як збираються залучити на енергоефективність 137,5 млн євро.