Уряд не зміг передбачити проблем в енергетичному секторі, підписуючи Меморандум з МВФ, - Чаленко

Як зауважив експерт, встановлюючи ціни на газ, уряд не подумав про промисловість, яка наразі страждає найбільше

Україна все ближче до енергетичного колапсу 24 канал

Уряд не зміг передбачити проблем в енергетичному секторі, підписуючи Меморандум з МВФ. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

"Наразі ми бачимо, що влада не змогла передбачити проблем. Якщо вони закріпили ціни для звичайних споживачів, то про промисловість вони чомусь не подумали. Наразі ми маємо проблеми і з виробництвом молока, сирів, з виробництвом хліба... На жаль, про це не подумали, коли підписували відповідні меморандуми. У нас як промисловість, так і приватний сектор взаємопов'язані. І якщо люди залишаться без роботи на цих підприємствах через шалені ціни на газ, вони не зможуть купувати по збільшеному тарифу і хліб той же самий, не зможуть оплачувати комунальні послуги", - розповів Чаленко. 

Новини за темою: Держава повністю зняла з себе відповідальність за ціну на газ усередині України, - Бондаренко

Нагадаємо, нещодавно економічний експерт Віктор Скаршевський заявив, що у травні 2022 року уряд перегляне річні тарифи на житлово-комунальні послуги. За його словами, підвищення тарифів прописане в Меморандумі з МВФ

Раніше повідомлялося, що підприємства кондитерської галузі змушені призупиняти виробництво частини асортименту продукції через рекордне зростання цін на газ.

Також повідомлялося, що українські хлібзаводи у зв'язку з надвисокими цінами на газ і неможливістю підняти ціни на хліб працюють у збиток і попереджають про згортання виробництва та перебої з поставками соціально значущого продукту.