Уряд продовжив програму енергоефективності для громад на межі з ТОТ на 2022 рік

Кабінет міністрів України Фото з відкритих джерел

Програма буде вперше поширена на Херсонську область

Кабмін продовжив соціальну благодійну програму з відновлення добробуту жителів і розвитку територіальних громад, які межують із тимчасово непідконтрольними територіями України, на 2022 рік. Програма буде вперше поширена на Херсонську область. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

"Завдяки розпорядженню Уряду, упродовж 2022 року триватиме впровадження новітніх енергоефективних технологій на об’єктах соціальної інфраструктури та в сервісних зонах контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Це дозволить частково забезпечити громади джерелом автономного електроживлення та зменшити їх енергозалежність, сприятиме створенню нових робочих місць, створить умови для відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад", - розповіли у відомстві.

Цей проєкт, зокрема, передбачає:

  • встановлення малих сонячних електростанцій на дахах будинків та споруд;
  • облаштування на базі фотоелектричних модулів освітлення пішохідних переходів та місць загального користування;
  • забезпечення електричними транспортними засобами для перевезення пасажирів.

Крім того, Кабінет міністрів розширив географію проєкту. Тепер, окрім підконтрольних територій Донеччини та Луганщини, програма діятиме і у Херсонській області, яка межує з тимчасово анексованою Автономною Республікою Крим.

У міністерстві також нагадали, що у 2021 році для реалізації соціальної благодійної програми було визначено 64 об’єкти, з яких 32 об’єкти розташовані у Луганській та 32 у Донецькій областях. Серед них - 8 дитячих садків, 19 закладів освіти, 6 лікарських закладів, 12 об`єктів соціально-культурного призначення, 19 об’єктів інфраструктури.

У рамках цього ж проєкту у грудні 2021 року на Донеччині та Луганщині встановили 11 "розумних" зупинок громадського транспорту.

Це спільний проєкт Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України".

Новини за темою: Президент Зеленський підписав закон про енергоефективність

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон, який створює фундамент для впровадження державної політики енергоефективності відповідно до європейських практик.

Як заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, у 2022 році на енергоефективність буде виділено 5,5 млрд гривень.