Новини » Економіка Читать эту новость на русском

У НБУ погіршили прогноз щодо відновлення економіки України

НБУ

Фото з відкритих джерел

Нацбанк прогнозує, що економіка України у наступні роки зростатиме темпами близько 4%

Директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Володимир Лепушинський заявив, що за прогнозом НБУ зростання реального валового внутрішнього продукту України у 2021 році становитиме близько 3% після падіння на 4,0% у минулому році. Це гірше, ніж прогноз за жовтень (3,1%). Про це повідомляє "РБК-Україна".

Новини за темою: Куди спрямують новий транш від МВФ: У Мінекономіки відповіли

Лепушинський зазначив, що очікування погіршені через декілька причин.

"Перше - це гірші результати першого півріччя, які вже зафіксовані. По-друге, це карантинні обмеження, які природньо обмежуватимуть економічну активність, особливо в секторі послуг. По-третє, це висока вартість енергоносіїв, яка відображуватиметься на окремих галузях, зокрема, в хімічні промисловості", - сказав він.

Володимир Лепушинський в якості четвертого фактору назвав загальносвітові процеси, пов'язані з тим, що введені карантинні обмеження викликали нестачу комплектуючих. За його словами, Нацбанк прогнозує, що економіка України у наступні роки зростатиме темпами близько 4%.

Новини за темою: Бюро економічної безпеки почне роботу до кінця грудня поточного року

Раныше міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна завершує 2021 рік з найвищим доларовим ВВП за всю свою історію. Орієнтовно показник становить 195 мільярдів доларів.