В Україні відбувається штучна девальвація гривні, - Новак

Як зауважив експерт, керівництво НБУ має бути негайно звільнене

Фото з відкритих джерел

Національний банк України штучно девальвує гривню, оскільки наразі в країні немає ні економічних, ні фінансових причин для цього. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив економічний експерт Андрій Новак.

"Економічних, фінансових причин для девальвації гривні зараз абсолютно немає. Зараз, якщо і відбувається девальвація, то вона незначна, але все-таки вона йде така повзуча. Це штучна девальвація. Я вже хочу навіть прямо звернутись до президента України: звільняйте цього голову НБУ. Він за півтора року коронакризи на відмінну від всіх країн, які обнулили свої облікові ставки, підняв і без того високу 6%, на сьогодні 8.5%. У нас зараз зведений платіжний баланс плюсовий, у нас зараз рекордні золотовалютні резерви в НБУ. Чому девальвує гривня? Дуже просто: ви хочете грати і ще заробляти мільйони як при попередньому президентові, там же такі самі історії були", - розповів Новак.

Новини за темою: Єдиним засобом платежу в Україні залишається гривня: Голова НБУ щодо закону про легалізацію віртуальних активів

Нагадаємо, нещодавно голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин заявив, що гривня падає через значний попит на долари з боку клієнтів банків.