В Україні з 1 грудня збільшився розмір виплат аліментів

Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 2100 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років — 2618 грн

Розрахунок аліментів буде скореговано Фото з відкритих джерел

У зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму в Україні з 1 грудня зріс розмір виплат аліментів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

“Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 2100 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років — 2618 грн. Відповідно, зростають і прив'язані до цього показника соціальні допомоги, виплати, зокрема й аліменти на дітей”, - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів відтепер становитиме: для малечі до 6 років — 1050 грн; для дітей віком від 6 до 18 років — 1309 грн.

Новини за темою: Нарахування штрафів, аліментів і соцдопомоги по-новому: Як змінять методику розрахунку прожиткового мінімуму

Як зауважують у Мін’юсті, якщо платник аліментів має достатній заробіток, то за рішенням суду встановлюється мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину в розмірі 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Крім того, відповідно до Сімейного Кодексу України, діти віком від 18 до 23 років теж мають право на аліменти за умови, що вони продовжують навчання (форма будь-яка: денна, заочна тощо).

Оскільки вони повнолітні, то за основу розрахунку береться прожитковий мінімум для працездатних осіб. Відповідно, мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей віком 18-23 роки становить 1240,5 грн.

У міністерстві нагадують стягувачам, що процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

Нагадаємо, з 1 грудня прожитковий мінімум на одну особу становить для працездатних громадян 2481 гривню.