В Україні з 1 січня підвищать зарплати чиновникам: Кому і на скільки

Фото з відкритих джерел

Оклади зростуть на 9%

В Україні з 1 січня посадові оклади чиновників зростуть на 9%. Про це йдеться в проєкті постанови, розміщеному на сайті Федерації профспілок України.

Зазначається, що мінімальний розмір посадового окладу не може бути меншим, ніж два розміри прожиткового мінімуму для працездатних громадян, встановленого законом. А оскільки прожитковий мінімум з 1 січня 2022 року становить 2 481 гривню, фахівець державного органу отримуватиме не менше, ніж 4 962 гривень на місяць. Мінімальний посадовий оклад зросте на 9,3% (зараз - 4 540 гривень).

Крім того, постанова затверджує схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2022 році.

Новини за темою: Середня зарплата в Україні зросла за рік на 19%, - Мінекономіки

Зокрема, оклад керівників апарату Верховної Ради, секретаріату Кабінету міністрів, Офісу президента, апарату Ради національної безпеки та оборони України, Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, Конституційного суду, Офісу генерального прокурора, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення встановлено на рівні 41 300 гривень (зростання на 9,3%).

Водночас керівники міністерств, центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом отримуватимуть 36 700 гривень (зростання на 9,2%).

Новини за темою: Міненергетики: На рахунки державних шахт надійшли 300 мільйонів на зарплати гірникам

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України встановив розмір підвищень посадових окладів працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти з 1 січня 2022 року. Також визначено розмір доплат за окремі види педагогічної діяльності. Детальніше про зміни читайте тут.