ЄС надасть Україні 5 мільйонів євро на програму з ядерної безпеки

Фото з відкритих джерел

Проєкт сприятиме вдосконаленню безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом в Україні

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина підписала угоду про фінансування Річної програми дій 2020 року щодо співробітництва у сфері ядерної безпеки між урядом України та Європейською Комісією. Про це повідомляє "Урядовий портал".

"‎За підтримки ЄС започатковуємо проєкт, який сприятиме вдосконаленню безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом в Україні, а також покращенню екологічній реабілітації колишніх ядерних об’єктів", – прокоментувала Ольга Стефанішина. 

Загальна вартість програми складає 6,5 млн євро, з яких ЄС надасть 5 млн євро, а внесок України – 1,5 млн євро. Фінансування буде спрямовано на розробку рекомендацій щодо можливих варіантів і технологічних рішень для майбутнього управління пунктом захоронення радіоактивних відходів "Підлісний", а також поводження з відходами, які там містяться. Фінансування також сприятиме удосконаленню системи радіаційного моніторингу водних ресурсів у зоні відчуження.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина також підписала Додаткову угоду №1 між урядом України та Європейською Комісією про внесення змін до угоди про фінансування заходу "‎Програма технічного співробітництва 2019". Додатковою угодою передбачається переспрямування коштів на підтримку розвитку спроможностей органів державної влади щодо імплементації Угоди про асоціацію у сфері транспорту. Зокрема, допомога дозволить покращити зв’язок та сумісність різних видів транспорту, ефективність використання наявних потужностей, а також знизити вартість транспортних послуг задля активізації торгівлі.

Новини за темою: Зеленський підтримав ратифікацію Угоди України з ЄС про участь у програмі "Креативна Європа"

Нагадаємо, у жовтні 2021 року президент Європейської ради Шарль Мішель виступив за зростання автономії Євросоюзу у сферах економіки та оборони.

Міністри оборони країн ЄС під час консультацій, які відбулися у Словенії, обговорили можливість створення власних сил швидкого реагування. Йшлося про незалежні від США і НАТО війська чисельністю не менше 5 тисяч осіб.

Згодом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що єдина армія Європейського Союзу може призвести до розколу в безпеці Європи. Він пояснив, що США, Туреччина й Канада не входять до складу Європейського Союзу, проте є головними гарантами безпеки ЄС.