За останній рік овочі для українського борщу подорожчали у 2,6 раза, – експерти

Борщ Фото з відкритих джерел

Однак, ціни на картоплю стали утричі меншими

За останній рік в Україні усі овочі борщового набору, крім картоплі, подорожчали в середньому у 2,6 раза. Про це повідомила платформа плодоовочевого бізнесу Еast-fruit.

"Наразі оптові ціни на моркву вищі за минулорічні вдвічі, ціни на цибулю – у два з половиною рази, ціни на капусту білокачанну – втричі та ціни на буряк столовий – теж утричі. Тобто в середньому за цією категорією овочів ціни зросли у 2,6 раза у порівнянні з початком грудня 2020 року", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на відміну від інших овочів, середні оптові ціни на українську картоплю стали на третину нижчі, ніж роком раніше.

При цьому, основними причинами подорожчання більшості видів овочів борщового набору аналітики ринку називають скорочення посівних площ, ускладнене несприятливими погодними умовами. Однак, площі під картоплю фермери останні два роки розширювали, тому ціни на неї виявилися нижчими, ніж минулого року.

За словами економіста інвестиційного департаменту продовольчої організації ООН Андрія Ярмака, зниження прибутковості вирощування цих культур на тлі вибухового зростання цін на зернові та олійні культури дозволило останнім наблизитись за прибутковістю вирощування до овочів борщового набору. При цьому рівень ризиків при вирощуванні зернових набагато нижчий, ніж при вирощуванні цибулі, буряків, моркви або капусти.

"Крім того, зернові легше, простіше і дешевше зберігати, ніж овочі борщового набору, та й ціни на зернові ніколи не коливаються так сильно, як на овочі. Наприклад, ціни на білокачанну капусту пізніх сортів у той самий день у різні роки можуть відрізнятися навіть у 20 разів. А це, звісно, величезний ризик", — додав експерт.

Новини за темою: В Україні дорожчають продукти харчування: Як змінилися ціни восени і чого чекати далі

Нагадаємо, що раніше українські підприємства прогнозували подальше зростання цін на власну продукцію та послуги на тлі подорожчання сировини, матеріалів та товарів постачальників.