Західні ЗМІ оприлюднили ймовірні плани РФ щодо вторгнення в Україну: У Москві все заперечують

Російські військові

Фото з відкритих джерел

Росія заперечує підготовку вторгнення на найвищому рівні

Президент Росії Володимир Путін ймовірно готується захопити близько двох третин території України на початку 2022 року. Про це повідомило німецьке видання BILD із посиланням на джерела серед високопосадовців.

За даними журналістів, Путін ще не вирішив, чи будуть реалізовані плани наступу. Проте в разі наказу очільника РФ армія "одночасно атакує з північного Криму, через окуповані території на сході та з півночі". Як розповіли співрозмовники видання, ця атака може статися "наприкінці січня - на початку лютого".

Інші інсайдери НАТО повідомили, що наступ може відбутися в три етапи, а кожна фаза може бути останньою в операції, якщо реакція Заходу призведе до переоцінки ситуації.

Водночас американське видання The Washington Post із посиланням на дані розвідки пише, що у наступі Росії на Україну можуть взяти участь 175 тисяч військовослужбовців.

Новини за темою: Нарощування сил на кордоні: Чи буде вторгнення Росії в Україну і чи зможе ЗСУ дати відсіч?

Своєю чергою, Москва заперечує інформацію про підготовку вторгнення і називає її брехнею. Речниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова в коментарі "Коммерсанту" заявила, що США намагаються загострити конфлікт між Україною та Росією, звинувачуючи Москву в підготовці вторгнення РФ. 

На її думку, США "проводять спецоперацію із нагнітання ситуації навколо України з перекладанням відповідальності на Росію". "Її основу становлять провокаційні дії поблизу російських кордонів, які супроводжуються звинувачувальною риторикою на адресу Москви. У принципі, нічого нового - класична західна тактика. Вражає лише масштаб нахабства та брехні", - висловилася представниця МЗС РФ.

Новини за темою: Підготовка до наступу чи психологічний тиск. Про що свідчить збільшення російських військ біля кордону України

Нагадаємо, раніше американські видання Washington Post і Politico оприлюднили матеріали, які свідчать про стягування російських військ до кордону України. Про що йшлося у публікаціях ЗМІ - читайте в нашому матеріалі.