Чи мають американські лабораторії в Україні відношення до бактеріологічної зброї? Думка

Фото з відкритих джерел

Біолабораторії США в Україні більш небезпечні, ніж військові бази НАТО. Таку думку на сторінках ресурсу "Телескоп" висловив публіцист Сергій Авдєєнко.

Автор нагадав, що, наприклад, на сайті "клінічні дослідження в Україні" (crupp.org) було опубліковано запрошення українцям взяти участь у випробуваннях нових вакцин від коронавірусної інфекції. В інтернеті, за його словами, вже з'являлися дані про те, що іноземні біолабораторії розміщуються в Одеській області. Причому перші повідомлення про таємничі лабораторії, як їх тоді прозвали журналісти, з'явилися ще в 2010 році. "Тоді на відкритті однієї з них був присутній посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джон Теффт. Відкрита вона була на базі Українського науково-дослідного протичумного інституту імені Мечникова. Як заявляло американське посольство Центральна референс-лабораторія України з діагностики особливо небезпечних біологічних патологічних агентів (така її офіційна назва) створена в рамках програми по боротьбі з біологічним тероризмом". У лютому 2017 року було вже 13 об'єктів цієї програми.

У липні минулого року, нагадує Сергій Авдєєнко, депутати Верховної Ради від Партії "Опозиційна платформа - За життя" направили запит до СБУ. Депутат Ренат Кузьмін в соцмережах підкреслив, що ці медичні центри винні в діях, "що спричинили людські жертви внаслідок зараження українців екзотичними для нашого регіону хворобами".

У відповідь МОЗ України розповіло про те, що американські лабораторії працюють в Україні над "мирними проєктами", а не над створенням бактеріологічної зброї. Також, нагадує автор статті, МОЗ повідомило, що Пентагон в рамках "програми залучення в спеціальну біологічну діяльність" надавав Києву технічну допомогу лабораторіям, які раніше побудовані і модернізовані за сприяння американського Агентства Зменшення Загрози (до 1998 року — Агентство спеціальної зброї оборони).

Влітку цього року, стверджує Сергій Авдєєнко, майже синхронно офіційні особи Росії і Китаю заговорили про використання американцями біолабораторій в Узбекистані, Казахстані, Грузії, Азербайджані, Вірменії, Молдові та Україні для генерування і поширення нетипових для цих місцевостей інфекцій. Раніше колишній міністр безпеки Грузії ігор Гіоргадзе заявляв, що так званий центр Лугара займається розробкою бактеріологічної зброї. Колишній глава грузинської спецслужби стверджував, що від невідомих хвороб в Грузії померло понад 70 осіб.

"Було це ще до пандемії коронавірусу. Щодо України подібної статистики немає. Але все таємне коли-небудь стає явним", - підсумовує автор.