Катастрофа "МАУ": Офіс генпрокурора назвав імена ймовірних виконавців злочину

Фото з відкритих джерел

Іран звинувачують у відсутності співробітництва

Слідчі знають імена ймовірних виконавців у справі про катастрофу літака "МАУ", який було збито в небі над Тегераном у січні 2020 року. Проте Іран не надає належного сприяння в розслідуванні катастрофи. Про це заявив заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов у Twitter.

"Cлідство в Україні просувалося б значно краще, якби Іран надав належне сприяння. За два роки з боку Ірану фактично немає співробітництва. Україні слід активізувати власне розслідування і наполягати на міжнародній співпраці з країнами, що також потерпіли", – висловився Мамедов.

Новини за темою: Іран приховує імена обвинувачених та ігнорує запити України у справі "МАУ", - Офіс генпрокурора

Водночас він додав, що з різних джерел Україні відомі імовірні виконавці злочину, і зараз потрібно тільки перевірити причетність до злочину кожної з цих осіб.

"У разі відмови Ірану визнати свою відповідальність та сплатити компенсації, Україна може звернутись до міжнародних органів. Зокрема, подати позов проти Ірану до Міжнародного суду ООН", – зазначив чиновник.

Новини за темою: Іран відмовився від перемовин щодо катастрофи "МАУ"

При цьому в матеріалі для "Радіо Свобода" він назвав імена осіб, про яких ідеться. 

"Необхідно перевірити на причетність до вчинення злочину військовослужбовців нижніх ланок Корпусу вартових Ісламської революції (IRGC), у тому числі: капітана Мехді Хосраві (Mehdi Khosravi, командир ТОР М-1), першого лейтенанта Мейсама Хейроллахі (Meysam Kheirollahi, оператор), третього лейтенанта Саєда Ахмада Мірі (Seyed Ahmad Miri, оператор), першого лейтенанта Маґаммада Маджіда Еслама Дооста (Mohammad Majid Eslam Doost), капітана Саджада Мохаммаді (Sajjad Mohammadi), майора Хамеда Мабхута (Hamed Mabhout), другого бригадного генерала Ібрагіма Сафаї Кіа (Ibrahim Safaei Kia), бригадного генерала Алі Акбара Сейдуна (Ali Akbar Seydoun) та одного військового Іранської Армії полковника Мостафи Фараті (Mostafa Faratі), яким інкримінується службова недбалість, необережність та неналежне виконання службових обов’язків, та інших причетних осіб", – написав Мамедов.

Новини за темою: Катастрофа "МАУ": Іран заявив про готовність до перемовин про відшкодування збитків

Нагадаємо, 8 січня 2020 року біля Тегерана було збито літак української авіакомпанії "МАУ" рейсу PS752. Внаслідок катастрофи загинули всі 176 пасажирів та екіпаж.